NaturalnaMedycyna

Czy wiesz że?

Czy wiesz że ?

...imbir może być pomocny w leczeniu raka

Ten znany z blokowania stanów zapalnych i łagodzenia nudności korzeń może stać się składnikiem leku na raka jajnika - wskazują najnowsze badania amerykańskie, o których informuje serwis internetowy EurekAlert. Najnowsze doświadczenia zostały przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanu Michigan. Więcej informacji w artykule Imbir na raka.

Czy wiesz że ?: 

...nie każda herbatka malinowa zawiera maliny

Na naszym rynku dostępnych jest wiele herbatek owocowych i ziołowych. Jednak nie wszystkie są tak samo wartościowe, niektóre są naturalne tylko z nazwy a inne nie zawierają składników, które sugeruje ich nazwa. Jak więc poznać te najlepsze? Odpowiedź odnajdą Państwo w obszernej prezentacji pokazującej czym powinien się charakteryzować wartościowy produkt i na co zwracać uwagę przy zakupie.W dziale Warto wiedzieć przedstawiamy sekrety herbacianych zakupów

Czy wiesz że ?: 

...ludzkie ciało zawiera około 0.001% srebra

Srebro stosowano w celach leczniczych już 4000 lat przed naszą erą. W Persji wodę przetrzymywano w srebrnych naczyniach a cywilizacje Grecka i Babilońska w pełni znały dezynfekujące właściwości srebra. Zanim wynaleziono lodówki używano naczyń ze srebra lub srebrnych monet, aby zapobiegać psuciu się wody pitnej lub mleka. Stosowanie przez szlachtę srebrnych sztućców, talerzy, pucharów latami powodowało, że po trochu srebro odkładało się pod skórą i nadawało jej barwę szarawą, czasem wchodzącą w błękit. Stąd zwrot "błękitna krew" stosowany jest także obecnie w celu określania przynależności do rodziny arystokratycznej. O innych ciekawych właściwościach srebra piszemy w dziale Polecamy.

Czy wiesz że ?: 

...według WHO około 600 milionów ludzi obciążonych jest nadciśnieniem tętniczym

Jedynie u połowy z nich postawiono rozpoznanie nadciśnienia, tylko 20% jest leczonych, a prawidłową kontrolę ciśnienia uzyskuje się u około 12 % chorych. Niestety to schorzenie coraz częsciej występuje u dzieci. W Łodzi przeprowadzono badania dzieci i młodzieży pod kątem nadciśnienia tętniczego, nadwagi i otyłości. Zbadano 27,5 tys. uczniów 111 łódzkich szkół. Nadwagę i otyłość stwierdzono aż u 15%. Z powodu
nadciśnienia skierowano do szpitali 22 pacjentów. Prawdopodobnie takie wyniki otrzymalibyśmy w każdej populacji dzieci w dużych miastach. O tym jak zapobiegać tej prawdziwej epidemii XXI wieku piszemy w artykule Nadciśnienie.

Czy wiesz że ?: 

...w 2004 r. wykryto w Europie prawie 3 miliony nowych zachorowań na raka

Chorzy są przeważnie skazani na chemioterapię i radioterapię, które są obarczone bardzo niekorzystnymi objawami ubocznymi. Okazuje się jednak, że można je znacznie zmniejszyć. Wystarczy połączyć onkoterapię z leczeniem naturalnym, co jednocześnie istotnie zmniejsza ryzyko nawrotu choroby.O przyczynach rozwoju chorób nowotworowych oraz naturalnych metodach wspomagających leczenie piszemy w artykuje Nowotwory w Poradach Lekarskich

Czy wiesz że ?: 

... na zaparcia cierpi co druga kobieta

i co czwarty mężczyzna, a także niemowlęta i dzieci. Co więcej, skala występowania tej dolegliwości narasta. Na taka sytuację ma wpływ wiele czynników: stres, brak ruchu, zła dieta a także ułatwiający nam życie postęp cywilizacyjny. O przyczynach oraz naturalnych metodach leczenia tej przypadłości piszemy w artykule Zaparcia.

Czy wiesz że ?: 

...muchomór sromotnikowy jest bardzo smaczny

Niestety śmiertelne zatrucie osoby dorosłej wywołuje spożycie juz około 50 gram świeżych grzybów. Najwięcej zgonów odnotowuje się u dzieci, dla których dawka ta jest dużo mniejsza. Występująca w muchomorach sromotnikowych amanityna należy do trucizn trwałych. Nie zmniejsza jej toksyczności nawet kilkakrotne gotowanie czy suszenie. Równie podstępna jest powszechnie zbierana Olszówka. O tych i innych niebezpiecznych grzybach piszemy w artykule Zatrucia grzybami.

Czy wiesz że ?: 

...aromaterapia to świetny sposób na komary

Z problemem dokuczliwych owadów łatwo możemy sobie poradzić sięgając po odpowiednie naturalne olejki eteryczne. Można je bezpiecznie stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Sprawdzone kombinacje olejków znajdą Państwo w artykule Aromatyczne repelenty w naszej Czytelni.

Czy wiesz że ?: 

...znieczulenia stosuje się od ponad 4250 lat

Zapisane około 2250 lat p.n.e. tabliczki babilońskie podają o wypełnieniu zęba hebanem celem złagodzenia jego bólu. Około 500 lat p.n.e. Hipokrates z Kos, uznawany za ojca medycyny, opisał łagodzenie bólu przy pomocy opium. O historii i obecnych rodzajach znieczulania pacjentów przeczytasz w artykule "Sekrety znieczulenia dla niewtajemniczonych" w sekcji Warto wiedzieć naszej Czytelni

Czy wiesz że ?: 

...ze 100 kilogramów mięsa można wyprodukować 200 kg "szlachetnych" wędlin

Do niedawna ze stu kilogramów mięsa odpowiedniej jakości wolno było wyprodukować 52 kg kabanosów czy 86 kg szynki. "Wydajność" tych wyrobów wynosiła odpowiednio 52 % i 86 %. Jeszcze niedawno producenci nastrzykiwali mięso krochmalem z dodatkiem mąki pszennej. Obecnie. sięgnięto po tańsze i wydajniejsze surowce. Są to białka soi, skrobia, wyciągi z alg morskich i roślin tropikalnych. O tym, co naprawdę kupujemy pod nazwa "mięso" czy "wędlina" przeczytacie Państwo w artykule Mięso w naszej diecie.

Czy wiesz że ?: 

Strony