NaturalnaMedycyna

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Korzyści wynikające z ogólnoświatowych zmian w sposobie odżywiania

 Dużo mówi się o tym, że ogólnospołeczne zmiany w sposobie żywienia rozwiązałyby wiele problemów zdrowotnych ludzi współczesnego świata, ale czy przemawiają za tym jakieś dowody, a przede wszystkim – czy sprawa faktycznie jest warta zachodu? Odpowiedź brzmi: tak, ponieważ korzyści odnieślibyśmy nie tylko na polu zdrowotnym, ale i ekonomicznym oraz ekologicznym.

Czytelnia: 

Apteczka na wakacje

Drobne dolegliwości i urazy mogą nam dotkliwie zepsuć przyjemność letniego wypoczynku. Dlatego przed wyjazdem na urlop należy zaopatrzyć się w wakacyjną apteczkę.
W lecie, chorujemy rzadziej, wraca nam optymizm i kreatywność. Jest to najlepszy okres na realizację nowych inicjatyw, na wykorzenianie błędnych przyzwyczajeń. Proponuję więc, żeby zacząć od zdrowia. Pragnę przypomnieć, że zgodnie z sentencją „łatwiej zapobiegać niż leczyć” prawdziwa siła leczenia zawarta jest w profilaktyce. Leki naturalne są sprawdzonym i skutecznym sposobem leczenia i zapobiegania.

Czytelnia: 

Lato

 

W naszym klimacie trwa krótko, ale ma kluczowe znaczenie dla zdrowego i pogodnego przetrwania pozostałych miesięcy. Wydłużona aktywność dzienna, bogactwo owoców i warzyw dobrodziejstwo kąpieli słonecznych tworzą niepowtarzalny skarbiec natury, który uzdrawia i wydłuża życie.

 

Czytelnia: 

Wiosenne osłabienie - brak energii

Wiosenne osłabienie spowodowane jest brakiem witamin i mikroelementów. Organizm człowieka zawiera centra energetyczne, które muszą być odpowiednio zasilane. Brak odpowiednich składników powoduje że czujemy się zmęczeni, bezsilni i na nic nie mamy ochoty.

Czytelnia: 

Sok, nektar czy napój? Co wybrać?


Sok, nektar czy napój? Co wybrać?··Dziś mamy tyle pyszności w sklepach, opakowania aż kuszą nas pięknymi i soczystymi owocami. Co tak naprawdę ukrywają w środku, te pyszne i tak zachęcające nas przez producentów, napoje? Weźmy je dziś pod lupę!

Każdy z nas wie, że najzdrowsze są soki ze świeżo wyciskanych owoców! Takie soki najlepiej przygotować samemu w zaciszu domowym i od razu spożyć. Lecz komu by się chciało tak codziennie biegać po sklepach, kupować owoce, wyciskać... Tym bardziej, że w sklepach mamy gotowe już produkty, a na nich piękne, przekonujące hasła: "bez konserwantów", "bez dodatku cukru", "plus 1litr gratis"! A sama nazwa "Nektar" wzbudza w nas szczególne zaufanie, bo przecież NEKTAR to napój bogów! Tym czasem ostatnia kontrola producentów soków dała naprawdę „kwaśne efekty”. Trzy czwarte napojów i soków było źle oznakowanych. Więc, skoro producenci sami nie wiedzą do końca, co nam sprzedają, więc jak my możemy odróżnić sok od napoju czy nektaru?

Czytelnia: 

Helikobacter pylori – wróg czy sprzymierzeniec?

Bezwzględnie niszczona przez gastrologów Helicobacter pylorii oskarżana jest o powodowanie choroby wrzodowej żołądka. Tymczasem drobnoustrój ten wcale nie jest patogenem, ale pożytecznym komensalem, a jego eliminacja prowadzi przede wszystkim do …otyłości i wcale nie chroni przed nawrotem dolegliwości bólowych.

Czytelnia: 

Stawianie baniek

Pod pojęciem baniek rozumie się nie tylko tradycyjnie używane bańki szklane, ale także inne przedmioty hermetyczne np. odpowiednio wytrzymałe szklanki. Obecnie są to zazwyczaj produkty fabryczne tj. szklane naczynia o zaokrąglonych dnach i zaokrąglonych, nieznacznie rozszerzających się płaskich brzegach. Zwolennicy tej metody polecają jej stosowanie zwłaszcza w zapaleniach układu oddechowego, przewlekłej niewydolności prawokomorowej serca przebiegającej z obrzękami ogólnoustrojowymi, nadciśnieniu tętniczym, bólach stawów różnego pochodzenia oraz w niektórych zabiegach kosmetycznych.

Czytelnia: 

Peruwiańskie rośliny lecznicze

Zioła peruwiańskie są doskonałym środkiem wspomagającym wszelkie kuracje począwszy od wzmocnienia i oczyszczenia organizmu, przez leczenie lekkich, aż do najcięższych schorzeń tzw. „cywilizacyjnych”. Nie chodzi tu tylko o samą vilcacorę, lecz również o inne zioła występujące w medycynie andyjskiej.

Czytelnia: 

Kleszcze -w jaki sposób ich unikać i jak je usuwać

Kleszcze stanowią duży problem, zwykle w miesiącach letnich, kiedy wiele osób spędza wolny czas w lesie czy na działce. Kleszcze lubią bowiem przebywać w drzewach liściastych i to z nich „atakują przeciwnika” wbijając się w jego ciało.
Kleszcze są groźne dla naszego zdrowia, bowiem są one przenosicielami różnych chorób, przede wszystkim boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu. Jak zatem przed nimi się chronić? 

Czytelnia: 

Lato

W naszym klimacie trwa krótko, ale ma kluczowe znaczenie dla zdrowego i pogodnego przetrwania pozostałych miesięcy. Wydłużona aktywność dzienna, bogactwo owoców i warzyw dobrodziejstwo kąpieli słonecznych tworzą niepowtarzalny skarbiec natury, który uzdrawia i wydłuża życie. Polskie lato to okres od połowy czerwca do połowy sierpnia. Z biologicznego punktu widzenia to okres największej aktywności organizmu.

Czytelnia: 

Strony