NaturalnaMedycyna

Masaż Ma-uri

Masaż Ma-uri jest autorską metodą pracy z ciałem, której rozwój zapoczątkował w latach 90. Hemi Hoani Fox - duchowy uzdrowiciel maoryski. Metoda ta czerpie z pradawnych tradycji uzdrowicielskich Polinezji i filozofii huny - praktycznego systemu psychologiczno-mistycznego wspólnego dla Hawajów, Nowej Zelandii oraz innych wysp Pacyfiku.

Szamani Polinezyjscy od wieków nauczali, że ludzka świadomość operuje w ramach  trzech różnych "JA" (aspektach umysłu) i że procesy zachodzące w ciele fizycznym odzwierciedlają dokładnie to, co dzieje się w naszym umyśle podświadomym, umyśle świadomym oraz umyśle nadświadomym. Masaż Ma-uri wprowadza równowagę między różne aspekty 'JA' czyli między sferę fizyczną i duchową. Pozwala uwolnić energię witalną, której przepływ mogą blokować w naszym ciele konflikty natury mentalnej i emocjonalnej. To pomaga osiągnąć sukcesy w sferach bardzo wymiernych, jak zdrowie, dobra materialne, energia życiowa czy spokój umysłu.

Praktyk Ma-uri w sesji używa mięśni przedramion oraz nacisku swojego ciała, tańcząc do rytmu muzyki dobranej indywidualnie do potrzeb Klienta. Kroki taneczne biorą swe nazwy od polinezyjskich ptaków - rajskiej kaczki, białej czapli i albatrosa.

Masaż służy przede wszystkim zmianie ograniczających nasze życie przekonań i emocji na poziomie komórkowym. Dzieje się to poprzez głęboki relaks i podniesienie poziomu energii, czego efektem na poziomie fizycznym są: polepszenie przemiany materii, krążenia krwi, poziomu hormonów i odporności organizmu, lepsza elastyczność skóry, więzadeł, stawów i ścięgien itd. Na poziomie emocjonalnym i duchowym masaż ten pomaga w pracy z całym spektrum zagadnień umożliwiając natychmiastową zmianę stanu, który często towarzyszył klientowi przez lata: poczucia winy, lęku, nałogów, niepokoju, konfliktu przekonań, niepewności co do wyboru ścieżki przeznaczenia itd.  

Masaż Ma-uri nie ma cech masażu klasycznego i do jego wykonywania nie są wymagane podstawy medyczne. Za to podobnie jak w przypadku masażu rehabilitacyjnego, czy limfatycznego, wymaga ogromnej wrażliwości ze strony terapeuty.I to nie tylko wrażliwości technicznej. Ponieważ w Ma-uri od poziomu rozwoju emocjonalnego, empatii, kreatywności i etyki masażysty zależy efekt sesji, masażysta trenuje tę sztukę parę lat, 'porządkując' w tym czasie przede wszystkim swoje własne życie. Dopiero po osiągnięciu pewnego poziomu kompetencji otrzymuje certyfikat Instytutu Ma-uri uprawniający do zawodowego wykonywania masażu.

Pierwszy masaż zawsze poprzedza dłuższa konsultacja z masażystą, aby mógł on poznać klienta i indywidualnie podejść do jego problemów. Zazwyczaj trwa około godziny do półtorej - nie licząc poprzedzającej go rozmowy z terapeutą. Ilość zabiegów i czas trwania masażu dostosowane są do indywidualnych potrzeb.

Masażu Ma-uri naucza w Europie i Nowej Zelandii Instytut Ma-uri założony przez HEMIEGO i KATJĘ FOX (uzdrowiciela duchowego z Nowej Zelandii i jego żonę - nauczycielkę duchową). Instytut Ma-uri kształci praktyków oraz trenerów metody.

Więcej na www.ma-uri.pl, www.ma-uri.org
konsultacja - Justyna Rychlewska-Suska - trenerka Instytutu Ma-uri, www.ma-uri-treningi.pl

fot.fotolia

Czytelnia: