NaturalnaMedycyna

Terapia wibroakustyczna - VITAFON

Firma Vitafon wprowadziła na polski rynek pierwsze urządzenia do masażu wibroakustycznego. W ofercie znalazły się trzy modele: VITAFON, VITAFON-T oraz VITAFON 2. Urządzenia posiadają podobne właściwości oraz wskazania zastosowania, a różnią się jedynie usprawnieniami takimi, jak np. obecność akumulatora (VITAFON-T) lub promiennika IR (podczerwieni) w modelu VITAFON-2.


Terapię wibroakustyczną stosuje się u pacjentów cierpiących m.in. na stany zapalne stawów, stercza, pęcherza moczowego, sutka i korzonków nerwowych, jak również artretyzm, gruczolak stercza oraz bóle pleców różnego pochodzenia. Badania wykazały także skrócenie czasu leczenia złamań kości u osób, które w ramach rehabilitacji wykorzystywały wibroakustykę.

Na rynkach wschodnich oraz za oceanem terapia wibroakustyczna zdobyła już uznanie jako kierunek w medycynie. W Polsce wiedza na jej temat jest wciąż niewielka. – Pragniemy uświadomić pacjentom, że wykorzystując wibroakustykę jako metodę leczenia, decydują się na sprawdzone rozwiązanie – mówi Leonids Berkovics, przedstawiciel firmy Vitafon w Polsce. – Wibroakustyczne urządzenie VITAFON wynalezione zostało w 1994 roku i od tej pory jest stosowane w medycynie w wielu krajach, m.in. w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Uzyskało wszelkie niezbędne zezwolenia dla sprzętu medycznego stosowanego w Unii Europejskiej, a obecnie poddawane jest dodatkowym testom w kilku renomowanych polskich instytucjach medycznych.

Czym jest terapia wibroakustyczna?


Istota metody wibroakustycznej polega na stosowaniu w miejscach zmian chorobowych oddziaływania za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości (tzw. mikrowibracji). Oddziaływanie mikrowibracji prowadzi do usprawnienia przepływu krwi oraz limfy na poddawanym terapii obszarze ciała. Ponadto w przypadku stosowania mikrowibracji na wysokości wątroby i nerek terapia usprawnia funkcjonowanie tych narządów, zaś przykładanie urządzenia wibroakustycznego do wskazanego odcinka kręgosłupa wyraźnie redukuje ból odczuwany w tym obszarze ciała.

Wszystkie urządzenia typu VITAFON uzyskały w marcu br. oficjalną opinię Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, oceniającą możliwość zastosowania nowych metod w fizjoterapii. Z wystawionego przez PTF dokumentu wynika m.in., że „terapia ta, niewykorzystywana do tej pory w Polsce może być alternatywą dla innych zabiegów fizykoterapeutycznych o podobnym działaniu, bądź też ich wartościowym uzupełnieniem (...).

Zarówno urządzenie VITAFON jak i VITAFON-T cechuje się wysokimi walorami użytkowymi; są urządzeniem przenośnym, o prostej obsłudze, estetycznie wykonanym, a co najważniejsze – z punktu widzenia dostępności terapeutycznej i bezpieczeństwa użytkowego – możliwym do zastosowania przez chorego w warunkach domowych. Urządzenie takie znajduje również szerokie zastosowanie w medycynie sportowej”.

Większość dostępnych na temat zdatności urządzeń wibroakustycznych publikacji pochodzi z zagranicy, a informacje o samej terapii są trudne do znalezienia nawet w Internecie. – Świadomość marki VITAFON pragniemy budować przede wszystkim zdobywając aprobatę i zaufanie specjalistów, w związku z czym obecnie udostępniamy urządzenie wszystkim zainteresowanym lekarzom, klinikom specjalistycznym i instytutom, pragnącym poznać jego działanie w praktyce. Jesteśmy przekonani co do wysokiej jakości, bezpieczeństwa i skuteczności urządzeń do terapii wibroakustycznej - podsumowuje Leonids Berkovics.

Więcej informacji na stronach:
http://www.zawszezdrow.pl
http://vitafon.pl

Czytelnia: