NaturalnaMedycyna

Przedszkole "Świat Dziecka"

Przedszkole „Świat Dziecka” powstało z myślą o naszym synku Alku – aktywnym, radosnym dziecku, które jak tlenu potrzebuje dużej, bezpiecznej przestrzeni. Myśleliśmy też o dniu, w którym Alek po raz pierwszy zostanie na dłużej bez nas i naszym pragnieniu, aby zadziało się to w przyjaznym miejscu, w którym będzie chciał zostać, a my będziemy mieć poczucie, że zostawiamy go pod najlepszą, choć nie naszą opieką.


Przedszkole "Świat Dziecka" jest nowoczesną placówką dwujęzyczną: polsko - angielską. Mieścimy się w nowym, przestronnym budynku zaprojektowanym i wybudowanym specjalnie na potrzeby przedszkola. Posiadamy 5 nowoczesnych sal dydaktycznych, leżakownię, jadalnię, a także znakomicie wyposażoną salę sportowo - widowiskową. Dzieci bawią się na dużym, zielonym placu zabaw. W ogrodzie na naszych podopiecznych czekają bezpieczne przyrządy, zaprojektowane przez ludzi dla, których marzenia dzieci są równie ważne, co potrzeby ich rodziców. Nasze przedszkole zapewnia dzieciom możliwość aktywnego poznawania świata i dobrej zabawy, spokój od miejskiego zgiełku i świeże powietrze.
Stosowany u nas w przedszkolu program dwujęzyczności opartej na immersji, sprawia, że dzieci w zasadzie nie uczą się lecz doświadczają języka w prawdziwych sytuacjach życiowych. Daje to znakomite efekty w znajomości języka obcego.


W naszym przedszkolu stosujemy Metodę Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz. Głównym założeniem tej metody jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka poprzez odpowiednio zorganizowane zabawy i wielozmysłowe uczenie symboli graficznych. Realizacja tego założenia odbywa się poprzez rozwijanie funkcji, które biorą udział w nauce czytania i pisania. Metoda ta ma zastosowanie w profilaktyce niepowodzeń szkolnych oraz przygotowuje dzieci do nauki czytania i pisania.


Jesteśmy realizatorem międzynarodowego programu "Przyjaciele Zippiego", który promuje zdrowie psychiczne wśród dzieci. Program ten rozwija umiejętność psychospołeczne wśród dzieci. Uczy radzić sobie z trudnościami oraz rozwiązywać konflikty. Zachęca do kreatywnego myślenia i analizowania sytuacji życiowych.


Posiłki przygotowujemy przy użyciu produktów najwyższej jakości, wybierając lokalnych, sprawdzonych dostawców. Jadłospis został przygotowany we współpracy z dietetykami z Instytutu Żywności i Żywienia. Właściwe odżywianie i kulinarne smaki naszych podopiecznych są dla nas bardzo ważne. Nasza kuchnia umożliwia codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków na miejscu. W razie potrzeby przygotowujemy również diety bezmleczne i bezglutenowe.


Posiadamy wpis do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.przedszkoleswiatdziecka.edu.pl 

Czytelnia: