NaturalnaMedycyna

- Ratujmy medycynę naturalną. Petycja Avaaz

Od niedawna UE stara się zablokować dostęp do wielu naszych leków ziołowych, a kilka tego typu produktów już zniknęło z półek sklepowych.

Nowa dyrektywa UE, która weszła w życie w tym tygodniu, wznosi wysokie bariery dla wszystkich produktów ziołowych, które nie znajdują się na jej rynku od minimum 30 lat - w tym dla niemal wszystkich ziół chińskich, ajurwedyjskich oraz leków stosowanych w tradycyjnej medycynie Afryki. Sama Komisja UE uznała, że być może jest to nadmiar przepisów, które niepotrzebnie ograniczają wybór konsumentów, ale lobbyści dołożyli starań, by mimo wszystko wydać taką dyrektywę.

Musimy wszyscy licznie zaprotestować przeciwko temu. Razem nasz głos może skuteczniej nacisnąć Komisję Europejską w kwestii zmiany dyrektywy. Naciskajmy nasze rządy aby odmawiały stosowania nadmiernych standardów i wsparcia prawnego sprawy. Podpisz się na petycjach, przesyłaj tę informację do znajomych. Zdobądźmy 1.000.000 głosów, aby ochronić medycynę naturalną.

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/?cl=1048017267&v=9014

Trudno w to uwierzyć, ale jeśli dziecko jest chore i istnieje bezpieczny i naturalny ziołowy lek dla tej choroby, to od tego tygodnia może być niemożliwe zastosowanie go jako lekarstwa.

UE twierdzi, że nowe zasady są odpowiedzią na kilka incydentów zdrowotnych w zakresie produktów ziołowych, które były stosowane nieprawidłowo. Ich statutowym celem jest ochrona konsumentów, ale jednocześnie nadzór regulacyjny nad preparatami ziołowymi. Niestety, nowa dyrektywa znacząco zmniejsza liczbę produktów dostępnych dla konsumentów i praktycznie wypiera zielarską tradycję europejską. Praktycznie robi niewiele więcej, aby chronić ludzi przed szkodą niż miało to miejsce przed wprowadzeniem tych regulacji. Trzy lata temu Komisja zalecała co prawda wprowadzenie poprawek do dyrektywy, aby uczynić ją mniej restrykcyjną dla niektórych produktów z Chin a także tych stosowanych w naturalnej medycynie europejskiej, ale nawet jej własne propozycje zostały ostatecznie zignorowane.

Dyrektywa tworzy również ogromne bariery dla produkcji preparatów ziołowych. Kosztujące do 100 tysięcy euro licencje, lata wysiłku i długie badania ekspertów, aby każdy produkt mógł być zatwierdzony. To praktycznie wyłączy z rynku małe firmy zielarskie. Duże firmy farmaceutyczne mają środki, aby przejść przez takie procedury, ale setki małych i średnich przedsiębiorstw ziołowych zniknie z rynku, ograniczając poważnie wybór preparatów dostępnych dla konsumentów.

Możemy temu zapobiec. Dyrektywa ta została uchwalona w cieniu biurokracji, i nie powinna nigdy ukazać się w świetle demokracji. Jeżeli obywatele wszystkich krajów połączą się, to daje legitymację prawną sprawie, i wzmoże presję na Komisję. UE Przekaż tę wiadomość do wszystkich znajomych. Organizacja Avaaz dostarczy petycję, kiedy dojdziemy do miliona sygnatariuszy.

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/?cl=1048017267&v=9014

Medycyna naturalna zasługuje na stworzenie dobrych regulacji prawnych, a brutalne dyrektywy tylko szkodzą i ograniczają zdolność Europejczyków do bezpiecznych i zdrowych wyborów. Walczmy o nasze zdrowie i nasze prawo do wyboru bezpiecznych leków ziołowych.

Z nadzieją i determinacją,

Ricken, Iain, Giulia, Benjamin, Alex, Alice, Pascal, Luis i reszta zespołu Avaaz.

Wydarzenia: