NaturalnaMedycyna

O dziecku

O dziecku

Gruby nie znaczy zdrowy !

Otyłość stała się podstawową bolączką współczesnej cywilizacji. Dotyczy ona ponad połowy populacji dorosłych i prawie jednej czwartej populacji dzieci. W Polsce liczba dzieci otyłych sięga niemal 20%, co oznacza, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat potroiła się! Jeżeli tempo przyrostu grubasów nie zmieni się, to za niecałe dziesięć lat przegonimy Stany Zjednoczone, gdzie z otyłością boryka się jedna czwarta populacji dzieci. 

Czytelnia: 

Co to jest głód?

Dziecko wie, kiedy jest głodne i informuje o tym płaczem. Wie również, kiedy się już najadło i informuje o tym, odwracając głowę i zaciskając usta. To oznacza – więcej nie! Warto utrzymać tę naturalną umiejętność, nie wciskać, nie dokarmiać, nie używać sztuczek.

Czytelnia: 

14 rad jak NIE wychować sobie Niejadka

Każde dziecko rodzi się z naturalnym instynktem pokarmowym.

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko jadło tyle ile potrzebuje, chętnie próbowało nowości, nie pluło przy stole i nie płakało na widok jedzenia, te rady są przeznaczone właśnie dla Ciebie.

Czytelnia: 

O dysleksji - okiem praktyka cz.2

Praktyczne wskazówki psycholog Małgorzaty Pęskiej-Salawy dotyczące pracy z dziećmi dyslektycznymi wraz z opisem efektów jej terapii.

Czytelnia: 

Przedszkole ? Tak, ale jakie?

Każda rodzina ma własne kryteria wyboru. Niezależnie od realizowanych programów warto zwrócić uwagę na kilka obszarów podnoszących jakość pracy przedszkola. Jak zwykle „diabeł tkwi w szczegółach”.

Czytelnia: 

O dysleksji - okiem praktyka cz.1

Coraz więcej dzieci ma trudności w szkole. I coraz częściej słyszmy: "to na pewno dyslektyk". Potocznie oznacza to trudności niemalże nie do pokonania i dla dziecka i dla rodziców. Orka na ugorze.

Czytelnia: 

Nadpobudliwość

Z dzienniczka ucznia: „Samuel bardzo ładnie uczestniczy w śpiewaniu grupowym poprzez AKTYWNE słuchanie”.

Anthony de Mello

Kiedy nasze dzieci osiągają wiek szkolny, zarówno one jak i my, stajemy przed ważnym zadaniem. Dziecko wkracza w fazę pracowitości, która pomoże mu nabyć upragnione kompetencje – nauczyć się pisać, czytać, liczyć. Jest już zazwyczaj emocjonalnie gotowe na rozstanie z rodzicami i nawiązywanie pierwszych ważnych relacji z rówieśnikami. Dla wielu naszych dzieci jest to pierwszy moment, w którym muszą nauczyć się przestrzegania norm i reguł współżycia społecznego. Ten ważny moment jest decydujący dla rozwinięcia w dziecku poczucia własnej wartości, które kształtuje się zarówno dzięki osiąganiu odpowiednich wyników w nauce, jak również dzięki akceptacji przez rówieśników.

Czytelnia: 

Kiedy przedszkole

Pójście dziecka do przedszkola budzi w rodzicach niepokój – czy to dobra pora, czy może nie jest za wcześnie, czy jest gotowe... krótko mówiąc: czy sobie poradzi? Potrzeba tak zwanej „zerówki”, czyli rocznego przygotowania do szkoły dzieci jest oczywista. Wcale jednak nie ma prostej odpowiedzi dotyczącej obecności młodszych dzieci w przedszkolu.

 


Czytelnia: 

Strony